• Producent: Tharp Tim
  • Kategoria: Literatura dla młodzieży
  • ISBN: 9788364481536
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Tim Tharp
  • Wydawnictwo: Bukowy Las
  • Ilość stron: 368
  • Rok wydania: 2015

Czy życie chwilą ma sens? Sutter Keely to zabawowy gość, który rozrusza największego sztywniaka. W szkole nie jest orłem, kończy właśnie liceum, lecz nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą.

Trudno. Ważne, iż miasto jest pełne dziewczyn, a dzięki alkoholowi życie potrafi być absolutnie fantastyczne. Poza tym napędza go wielkie pragnienie, aby pomagać wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Jak każdy, o kim mówią „prawdziwa dusza towarzystwa", Sutter jestbardzo czarujący.

Ma tyle zalet, że z łatwością przegapić fakt, ile i jak nieraz pije. Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka.

Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Okazuje się jednak, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory.

Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, iż po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć… Szczera, prawdziwa, pełna humoru powieść wciąga tak, iż czytelnik nie zdaje sobie nawet sprawy, jak głęboko zanurza się w świat Suttera.

Otrzeźwienie i refleksja przychodzą dopiero z zamknięciem książki. W ekranizacji Cudownego tu i teraz Aimee i Suttera zagrali Shailene Woodley (m.in. Gwiazd naszych wina) i nagrodzony za tę rolę Miles Teller (m.in.

Whiplash). Był to jeden z goręcej dyskutowanych filmów Festiwalu Sundance 2013 Powieść z naszej nowej linii wydawniczej MYŚLNIK „Inteligentna, świetnie napisana powieść. (...) Czytelnicy będą jednocześnie zachwyceni i wściekli na Suttera, którego głos trzyma ich w niewoli i prowadzi do wszechmocnego dzisiaj".

Publishers Weekly „Nietuzinkowa powieść Tima Tharpa to echo tragikomicznej walki, którą stacza wielu nastolatków stojących u progu niebezpiecznego świata dorosłych". School Library Journal

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Literatura dla młodzieży